STAND-UP

Lucilla Kossowska (PL) „Made in China” (video 6’33”, 2008), www.lucillakossowska.art.pl

In STAND-UP artists on February 20, 2009 at 9:27 pm

Lucilla Kossowska

działa w przestrzeni społecznej, reżyseruje krótkie formy filmowe, uprawia malarstwo. W 2008 zrealizowała film Made in China wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Opola. Uczestniczyła w Festiwalu Sztuki Współczesnej New Life Berlin 2008 w przestrzeni społecznej berlińskiej dzielnicy Neukoln (www.wooloo.org/artemisia) oraz w XVIII Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu Łódz 2008.

Ukończyła ASP we Wrocławiu (podyplomowe malarstwo), Instytut Sztuki w San Francisco i Politechnikę Radomską. Członek ZPAP (Związku Polskich Artystów Plastyków”, INSEA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Edukacji przez Sztukę) i NGA (Nyska Grupa Artystyczna).

Made in China”

vlcsnap-87234

vlcsnap-87776

Inspiracją do filmu było stłumienie przez komunistyczne Chiny powstania w Tybecie w 2008 roku, film piętnuje hipokryzję współczesnego świata, który ze względu na ekonomiczne współzależności przyzwala na regularne łamanie praw człowieka. Obrazy są kontynuacją tej tematyki w zakresie torturowania więźniów oraz nielegalnego pozyskiwania pośród nich dawców na transplantacje organów.

Projekt ma walory edukacyjne – nie epatuje agresją ani brutalnością choć o takich kwestiach traktuje, jest liryczny i poetycki, skłania do refleksji nad kondycją współczesnego człowieczeństwa.

Advertisements
%d bloggers like this: